Bir Afişin Anatomisi: The Woman in Black (2012)

Bir Afişin Anatomisi: The Woman in Black (2012)

İlk filmi Eden Lake ile -son derece klişe konusuna rağmen- başarılı bir iş ortaya koyan James Watkins’in ikinci filmi The Woman in Black, ülkemizde 9 Mart’ta Siyahlı Kadın ismi ile vizyona girecek. Susan Hill’in aynı adlı romanından beyaz perdeye uyarlanan filmin başrolünde ise Harry Potter serisinin yıldızı Daniel Radcliffe var. Filmden ziyade beni etkileyen aşağıda gördüğünüz afiş oldu…

1-Tedirgin Yüz İfadesi

Şüphesiz afişte ilk dikkatimizi çeken şey Harry Potter’ın aman Daniel Radcliffe’in yüzü oluyor. Dikkatli baktığınızda tedirgin bir yüz ifadesine sahip olduğunu görebilirsiniz. Sebebini merak ediyorsanız ben söyleyeyim. Çünkü Daniel Radcliffe hala kendini Harry Potter sanıyor! Hatta yüzünde ki ifadeden şunu çıkartabiliriz: “Ben karısı ölmüş, 4 yaşında bir oğlu olan, genç avukat Arthur Kipps değilim! Ben Harry Potter’ım! Nerde benim asam?”

2-Gizemli Soru Cümlesi

Acaba Daniel Radcliffe’in tedirginliğinin sebebi başka bir şey mi? Lord Voldemort, Ölüm Yiyenler, Ruh Emiciler derken şimdide başı hayaletlerle belada anlaşılan. Ne diyelim Allah sabır versin bu çocuğa. İşin ilginci afişin orijinalinde “Hayaletlere inanır mısın?” yazıyor “Hayaletlerden korkar mısın?” değil.

3-Karanlık Surat

Yoksa o ‘Karanlık İşaret’ mi? Daniel Radcliffe’in tedirginliğinin sebebi şimdi anlaşıldı! Lord Voldemort sanılanın aksine ölmemiş ve tekrar onun peşine düşmüş. Yok canım daha neler! Peki o ne idüğü belirsiz surat da neyin nesi öyle? Benimki de laf işte, ne olacak ‘Siyahlı Kadın’ın suratı. Aramızda kalsın ama pek bir çirkinmiş!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir